Наставници ОШ „Јелица Миловановић“ у Сопоту донели су одлуку већином гласова да од понедељка 20.јануара 2025 ступају у делимичну обуставу наставе због растућег насиља према младима и континуиране деградације образовања и просветних радника. О даљим корацима бићете обавештени од стране одељењских старешина
У наставку вести ( Опција ПРОЧИТАЈ) можете наћи информацију о броју наставника у обустави, као и распоред одржавања часова наставника који одржавају часове.
Захваљујемо се на разумевању и позивамо Вас да подржите наше настојање да се образовању врати место у друштву које му природно припада
С поштовањем
Наставници и стручни сарадници
ОШ “Јелица Миловановић“ Сопот
24. Decembar 2024 22:35Ученици су и ове године присуствовали Новогодишњем каравану Дечијег културног центра Београд који је одржан у сарадњи са Градском општином Сопот и Центром за културу. Глумци Јана Рокић, Никола Тодоровић, Горан Јоксић и Пеђолино су, заједно са хором наше школе, певали најлепше дечије песме. Ученици су решавали загонетке и помагали Деда Мразу да се присети који је његов најважнији задатак у новогодишњој ноћи.
Датум: 16. Novembar 2022 23:08 Категорија: Новости
Међународни Дан толеранције је обележен у одељењу 4/3 на часу Ваннаставних активности
Унескова дефиниција толеранције гласи: „Толеранција је поштовање, прихватање и уважавање богатства различитости у нашим и светским културама, наша форма изражавања и начин да будемо људи. Она је заснована на знању, отворености, комуникацији и начину мишљења и уверењу. Толеранција је хармонија у различитостима, доследно поштовање људских права. Бити толерантан, не значи толерисање социјалних неправди, одбацивање или слабљење туђих уверења. То значи бити слободан, чврсто се држати својих уверења и прихватати уверења других, различитих. Толеранција значи да не подлежемо љутњи и жељи да повредимо другога. Негативна осећања можемо имати према ономе што је неко учинио, према чину, али не и према ономе ко је то учинио, тј. према особи. Треба да сачувамо мир, јер само тако можемо видети последице својих одлука. Миран разум је користан да бисмо могли водити свој живот и решавати проблеме.“
У времену када је повећан ниво нетолеранције и вршњачког насиља важно је говорити о значају толеранције и поштовању различитости, неговању стрпљивости, разумевања и емпатије према другима. У оквиру Ваннаставних активности у одељењу 4/3 ученици су са својом учитељицом Браниславом Вујић обележили Међународни дан толеранције 16. новембар. Ученици су износили своје мишљење о томе шта је толеранција, наводили речи које их асоцирају на овај појам, попуњавали анкете о томе колико су толерантни према особама у свом окружењу, играли игру кроз коју су развијали међусобно поверење, повезаност и сарадњу и замишљали себе у одређеним ситуацијама у којима је требало препознати осећања других, показати разумевање за њих и навести начин како помоћи особи која се налази у непријатној ситуацији. Закључак ученика је да и деца и одрасли треба заједно да поштују и уважавају различитости у мишљењима, ставовима, обичајима, културама, религији, физичком изгледу, образовању, начину изражавања и слично.